Dwutygodniowe wakacje w Turcji z rodziną – czy warto?

Turcja to jeden z najchętniej obieranych kierunków urlopowych przez Polaków. Znaleźć można tam wszystko, czego większość osób szuka na wakacjach, czyli przede wszystkim słoneczną pogodę, morze i piękne widoki. Nie zabraknie także dobrej kuchni oraz ciekawych atrakcji dla całej rodziny.

Gdzie zatrzymać się w Turcji?

Zdecydowanie najbardziej popularnym miastem turystycznym jest Antalya, położona nad zatoką o takiej samej nazwie. Do innych równie często odwiedzanych miejsc zalicza się: Side, Bodrum, Belek, Kusadasi, Marmaris oraz Alanya. Turyści mogą tu skorzystać z piaszczystych plaż, wypożyczalni sprzętów wodnych, restauracji serwujących tureckie specjały oraz licznych animacji dla dzieci i dorosłych.

Jakie miejsca odwiedzić?

pamukkale skały wapienneBędąc w Turcji, można zdecydować się na dwie formy odpoczynku: wypoczynek na plażach i nieco bardziej aktywny uwzględniający zwiedzanie. Gdzie zatem warto wybrać się, spędzając urlop w tym kraju? Z pewnością na wyróżnienie zasługuje Kapadocja. Jest to wyspa urzekająca głównie księżycowym krajobrazem. Szczególnie poleca się jej podziwianie z lotu ptaka. Z tego względu popularne są tu loty balonem. To ciekawe przeżycie, które nie powinno nas dużo kosztować. Osoby szukające niecodziennych widoków powinny wybrać się do Pamakkale. Znajdują się tu tarasy wapienne, które są wypełnione wodą ze źródeł. Turcja to jednak nie tylko piaszczyste plaże i skały. Miłośnicy śnieżnego szaleństwa także nie będą zawiedzeni. W górach Palandoken znajduje się bowiem niezwykle rozbudowana infrastruktura narciarska. Jeżeli stawiamy na bardziej aktywną rozrywkę, to koniecznie musimy wypróbować rafting, czyli spływ kajakowy po rwącej rzece.

Turcja to kraj zachwycający różnorodnością. Niektóre z miast należą do typowo turystycznych, dlatego mieści się w nich rozbudowana baza hotelowa. Standard hotelu jest tu bardzo przyzwoity, a większość z nich dysponuje zewnętrznym basenem. Z pewnością warto się tu wybrać w sezonie wakacyjnym.