Wymarzony wyjazd z rodziną do Turcji

Turcja jest krajem wyjątkowym – położonym na dwóch kontynentach, urzeka sprzecznościami i przyciąga turystów z całego świata ogromem atrakcji. Nie sposób się w Turcji nudzić, dlatego jest to idealne miejsce na wakacje z całą rodziną. Przed wyjazdem, warto upewnić się, że hotel, w którym zamieszkamy posiada odpowiednią ofertę dla dzieci.

Najatrakcyjniejsze miejsca w Turcji

góry w TurcjiStambuł nie jest stolicą kraju, ale właśnie to miasto jest najpopularniejszym ośrodkiem turystyczno-kulturalnym. Jedna jego część znajduje się w Europie, a druga w Azji. Natkniemy się tu na nowoczesne wieżowce, wielkie centra handlowe oraz dzielnice i zabytki kojarzone z Orientem. Warto zwiedzić Błękitny Meczet, Pałac Topkapi czy Hagię Sophię. Dzieci z pewnością będą zachwycone rejsem po cieśninie Bosfor czy zakupami na Wielkim Bazarze.

Kapadocja jest krainą o księżycowym charakterze, powstałą w wyniku erozji skał wulkanicznych. Można tutaj zobaczyć wykute w kamieniu kościoły i domy, a także podziemne miasta Kaymakli oraz Derinkuyu. Pamukkale to jedna z najstarszych miejscowości uzdrowiskowych, objęta ochroną UNESCO w 1988 roku. W znajdujących się tutaj Basenach Kleopatry nadal można się kąpać.

Luksusowe kurorty

Planując wakacje na Riwierze Tureckiej, warto uwzględnić pobyt w kurorcie Alanya. Jest on położony pomiędzy pasmem górskim a morzem. Znajdziemy tu wiele plaż, niestety dość mocno obleganych przez turystów. W okolicy odwiedzić można jaskinie skalne, a wieczorem, kiedy dzieci już zasną, świetnie bawić w jednym z wielu barów czy klubów.

Jeżeli szukamy bardziej klimatycznego miejsca, to możemy pojechać do Bodrum. Wszechobecne białe domki przywodzą na myśl Grecję, a w okolicy położonych jest wiele kameralnych plaż, gdzie łatwo odpocząć w ciszy i spokoju.

Z kolei w Ceşme znajdą coś dla siebie miłośnicy sportów wodnych i wielogodzinnego plażowania. Ta niewielka miejscowość w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna. Być może dlatego, że panują tu doskonałe warunki do windsurfingu i kitesurfingu.