Egipt – romantyczny punkt dla dwojga

Egipt jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez zakochane pary miejsc. Nowożeńcy często wybierają właśnie to śródziemnomorskie państwo, bo choć kilka rzeczy może tam zepsuć sielankę, czar orientu nieprzerwanie zachęca do podróży w kierunku Kairu i Hunghrdy.

Co w Egipcie dostajemy gwarantowane? Piękne plaże, pustynię, egzotyczny klimat, przystępne ceny, słońce, piękne morze… I choć wiele miejsc kusi podobnym zestawem, to właśnie kraina faraonów jest jednym z najpopularniejszych wśród polskich par.

Biorąc pod uwagę niedawne niepokoje w tym państwie, fakt, że dalej wabi tłumy turystów, świadczy o jego magiczności. A co przyciąga zakochanych bardziej. niż magia?

Romantyzm hotelowego pokoju

Hotel w Egipcie

Zaczyna się od hotelu. Foldery reklamowe obiecują miejsca kojarzące się z pałacami, pełne palm, zabiegów spa, pokoi urządzonych jak komnaty z egzotycznych marzeń, i zwykle takie są. Dla pewności lepiej wybierać miejsca czterogwiazdkowe, bo według podróżników te naprawdę gwarantują świetną jakość. Te o niższym standardzie potrafią przesadzać w prospektach. Niemniej same miejsca sypialne potrafią zagwarantować spokój, radość i nastrój, których szukają nie tylko te młode pary.

Poza hotelowymi przestrzeniami oczywiście też jest baśniowo. Najbardziej pamiętna może być noc spędzona na pustyni. Co w niej pięknego? Oczywiście rozgwieżdżony firmament. Po całonocnym patrzeniu w niebo niewielu podróżników wraca z zawiedzionymi minami. Szczególnie jeśli cieszą się wycieczką, która oferuje im odpoczynek przy ognisku i sen w beduińskim namiocie.

Niezapomniane chwile aktywnych

Istnieją pary, dla których najbardziej urokliwy jest czas spędzony na wspólnych aktywnościach, których państwa Afryki Północnej są w stanie zapewnić więcej, niż kalendarz zakochanych mieści.

Wśród nich wyróżniają się sporty wodne. Choć to Morze Czerwone słynie rafami koralowymi, które zachwycą każdego (doświadczonego i mniej doświadczonego) nurka, to i w Morzu Śródziemnym znajdą się miejsca doskonałe do nurkowania i snorkelingu. Jeśli jednak pełne zanurzenie nie jest dla nas, nie ma co się przejmować: wypożyczalnie sprzętu wodnego są łatwo dostępne, tak jak kursy windsurfingu czy kitesurfingu. Wodniacy naprawdę powinni zainteresować się tymi ofertami, najlepiej przed wyjazdem na wakacje.

Egipt jednak nie składa się tylko z wody. Eskapady konne i wielbłądzie są bardzo popularne wśród wycieczek fakultatywnych. Poza okresem wiosenno-letnim również wycieczki rowerowe i trekkingowe wydają się ciekawym sposobem na spędzenie czasu.

Jeśli dodać do tego wszystkiego fotkę pod piramidą Cheopsa i w innych tak ikonicznych miejscach gwarantujemy sobie niezapomniany urlop pełen romantyzmu.

Oczywiście urlop w Egipcie ma swoje trudniejsze oblicza, ale na przygotowanych wczasach jedyne, czego musimy się obawiać to słynna klątwa faraona. Jest ona ostrą biegunką w reakcji na odmienną wodę i jedzenie, a wzmaganą wysokimi temperaturami i światłem słonecznym. Jeśli to jedyna czarna chmura na horyzoncie to chyba warto zaryzykować, prawda?