Romantyczne wakacje w Bułgarii – co warto zobaczyć?

Zakochani wybierają na urlop coraz mniej konwencjonalne miejsca. Okazuje się, że Paryż i Rzym to nie wszystko – dużą popularnością cieszą się także inne destynacje. Tym razem prezentujemy najciekawsze miejsca do spędzenia wyjazdu we dwoje w Bułgarii.

Romantyczne ruiny

Starożytne i średniowieczne ruiny to prawdziwa kwintesencja romantyzmu. Polecamy pieszą wędrówkę po kilku zapierających dech w piersiach ruinach. Warte uwagi są przede wszystkim: ruiny teatru Plovdiv, Perperikon, ruiny kościoła w Iwanowie oraz Nicopolis ad Istrum.

W ciemnej jaskini lub przy wodospadach

Pora na opcję dla odważnych i nieustraszonych miłośników piękna przyrody. Spędźcie romantyczny czas w jednej z kilku słynnych bułgarskich jaskiń, takich jak: Prohodna, Ledenika, Devetashka. Równie urokliwym miejscem dla par, które cenią sobie kontakt z przyrodą będą wodospady i kanion Emen. Zapierające dech w piersiach widoki i spacer we dwoje – brzmi jak recepta na najbardziej romantyczny wypoczynek, jaki można sobie wyobrazić.

Skoro już mowa o wodospadach, to trzeba także wspomnieć o innych podobnych atrakcjach naturalnych. Mowa tutaj między innymi o wodospadzie w Smolyan oraz o innych: Boyana, Krushunskiye, Goritsa. Każde z tych miejsc zachwyca swoim pięknem i okazałością.

Piękne parki

zakochana paraW ciągu dnia, przy okazji odwiedzania innych atrakcji, warto zahaczyć także o piękne bułgarskie parki miejskie. Dają one nieograniczone możliwości spacerowe, można w nich usiąść na łące i podziwiać błękit nieba lub wyłożyć się na kocu i urządzić mini-piknik we dwoje. Wizyta w parku to świetna opcja na romantyczny wypad. Najbardziej polecane przez turystów są: Borisowa Gradina, Vrana, Park Południowy w Sofii oraz Tsar Simeon. W tym ostatnim o zmroku możecie podziwiać taniec fontann oraz malownicze pokazy świateł.

Wspomniane miejsca to oczywiście tylko część fantastycznych miejsc w Bułgarii, które możemy odwiedzić podczas wyjazdu we dwoje lub nawet podczas podróży poślubnej – szczególnie, że oferty turystyczne do Bułgarii są wyjątkowo atrakcyjne pod względem cen. Wizyta w tym nieco orientalnym, nadmorskim kraju może przemienić się w niezapomniane przeżycia, które będzie się wspominać przez długie lata.