Singiel jedzie na wakacje do Hiszpanii

Nie jest obecnie niczym nadzwyczajnym, że ludzie lubią podróżować samotnie. I nie musi to być związane z tym, że nie mają partnera czy bliskich znajomych. Taka potrzeba może wynikać z ich określonych upodobań. Wyjazd samemu zagranicę jest okazją, aby zdystansować się od codziennych problemów, przemyśleć wiele spraw, a przede wszystkim odpocząć dokładnie w taki sposób, na jaki mamy ochotę. Biura podróży przygotowują więc specjalne oferty dla singli. Wybór jest spory, a zatem łatwo będzie znaleźć coś w sam raz dla siebie.

Co robić jako singiel w Hiszpanii?

zatokaHiszpania to kraj kontrastów i ekscytujących przygód. Jeżeli planujemy jechać tam samotnie, to z pewnością nie będziemy się nudzić. Zwłaszcza, gdy postanowimy odwiedzić Barcelonę. To miasto nigdy nie zasypia. Każdy singiel znajdzie tam wiele okazji, żeby się rozerwać w jednej z wielu dyskotek, gdzie można tańczyć do białego rana. Imprezy odbywają się ponadto na ulicach czy w barach, więc z pewnością trafimy na coś ciekawego. Piękne plaże położone w samym mieście i okolicach, to doskonały sposób, żeby spędzić cały dzień na słodkim nicnierobieniu, wykąpać się w ciepłym morzu albo pospacerować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować kogoś poznać. W końcu inni ludzie także jeżdżą w pojedynkę.

W przypadku gdy wolimy aktywniej spędzać urlop, możemy spróbować któregoś ze sportów wodnych, tak popularnych w Hiszpanii. Windsurfing, kitesurfing, a może nurkowanie? W każdym nadmorskim kurorcie roi się od szkół i wypożyczalni sprzętu. Nie musimy się na czymkolwiek znać, wystarczy zapisać się na kurs dla początkujących. Dobrym pomysłem będzie także wypożyczenie roweru i udanie się na wycieczkę w malownicze rejony.

W każdym dużym mieście nie zabraknie z pewnością licznych sklepów z pamiątkami, kramików czy targowisk, gdzie kupimy wszystko, czego dusza zapragnie. Kiedy podróżujemy samotnie, możemy na spokojnie zaplanować każdy dzień i mieć gwarancję, że nic nam tych planów nie zepsuje.

Atrakcje dla singla przebywającego w Hiszpanii

Możemy także znaleźć wycieczkę w ciekawe okolice. Jednodniowa wyprawa, aby pozwiedzać zabytki Hiszpanii, będzie niezapomnianą przygodą, zwłaszcza jeśli poznamy kogoś szukającego podobnych wrażeń. W przypadku gdy jedziemy na wakacje głównie po to, aby poznać nowych ludzi, to warto sprawdzić czy nasz hotel nie organizuje wieczorków zapoznawczych albo innego rodzaju imprez. Wspólne wyjście do muzeum czy rozmaite warsztaty będą doskonałą okazją, aby zawrzeć bliższą znajomość. Ośrodki SPA także posiadają bogatą ofertę dla singli. Zdrowotne zabiegi, fitness, masaże – to metoda, aby szybko naładować baterie i wrócić do formy przed wyjazdem.

Hiszpania posiada poza tym wiele pięknych zabytków, które na długo zapadną nam w pamięć. Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli to jeden z najpiękniejszych gotyckich kościołów na całym globie. Równie ciekawy w tym mieście jest Plac Hiszpański. Warto też obejrzeć liczne znajdujące się w Barcelonie budowle zaprojektowane przez Gaudiego, z kościołem Sagrada Familia na czele. Turyści pielgrzymujący bez wątpienia będą chcieli odwiedzić miejsce pochówku św. Jakuba, apostoła, w Santiago de Compostela. Warto też zawitać do Andaluzji, gdzie znajduje się słynna Grenada, na terenie której stoi Alhambra – warowny zespół pałacowy zbudowany w XIII wieku. Dobrym pomysłem będzie także odwiedzenie Wielkiego Meczetu w Kordobie. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Hiszpanii.

Paradoksalnie może okazać się, że wyjazd w pojedynkę sprawi, że dużo łatwiej będzie nam nawiązać nowe znajomości. Być może odważymy się na rzeczy, których nigdy nie zrobiliśmy, będąc na urlopie ze znajomymi czy rodziną. Warto więc przejrzeć stale poszerzającą się ofertę biur podróży i przeżyć urlop w Hiszpanii dla singla. Umiejętność pobycia trochę sam na sam ze sobą jest bardzo ważna. Wiele osób o tym zapomina. Dla par taki oddzielny wyjazd może okazać się doświadczeniem cementującym związek, a dla samotnych okazją do lepszego poznania siebie.