Co warto kupić podczas pobytu w Tunezji?

Położona w północnej Afryce Tunezja to prawdziwy raj dla osób uwielbiających gorące słońce, piaszczyste plaże i turkusowe morze. Każdego roku jest odwiedzana przez turystów z całego świata. Tunezja kusi pięknymi krajobrazami, niesamowitymi zabytkami i ciekawą kulturą. Warto wybrać się tu na niezapomniany urlop, a także przywieźć z podróży kilka pamiątek, które można dostać na lokalnych, tradycyjnych bazarkach.

Bogactwo przypraw

Kuchnia tunezyjska cechuje się bogatym smakiem i aromatem dań – wszystko dzięki orientalnym przyprawom, które stanowią tu nieodłączny element właściwie każdej potrawy. Tutejsze bazary to prawdziwa kopalnia orientalnych przypraw, dlatego warto je odwiedzić i przywieźć do ojczystego kraju cząstkę Tunezji w postaci aromatycznego kuminu, mięty, tymianku, czy kolendry. Smak przypraw dostępnych na lokalnych bazarach tunezyjskich znacznie różni się od tych, które można kupić w polskich sklepach – jest zdecydowanie bardziej intensywny. Kto raz ich skosztuje, z pewnością nie będzie chciał wracać bez nich z egzotycznej wycieczki.

Niepowtarzalne dywany i tkaniny

Tunezja to przede wszystkim kraj przepięknych, ręcznie tkanych dywanów. Wybór kolorów jest ogromny, a bogactwo wzorów robi duże wrażenie na osobach odwiedzających kraj. Taki dywan zdobiący podłogę domu będzie codziennie przypominał o wspaniałych wakacjach spędzonych w gorącej Tunezji, jednocześnie stanowiąc wspaniałą ozdobę wnętrza. Przedstawicielkom płci pięknej odwiedzającym Tunezję z pewnością spodobają się oryginalne chusty i szale, często wykonane z kaszmiru. Prezent w takiej postaci sprawi dużo radości osobie, której zostanie wręczony.

Zjawiskowa ceramika

Jedną z pamiątek, która od lat robi ogromne wrażenie na turystach odwiedzających Tunezję jest fenomenalna ceramika. Każdy, kto przyjeżdża do tego kraju, wraca z niego chociażby z jednym, małym elementem przemysłu ceramicznego. Lokalne bazary są bogate w mnogość kubków, talerzyków, dzbanków i miseczek. Wybór jest ogromny, a kolorystyka i różnorodność wzorów zachęca do zakupu. Naczynia są ręcznie zdobione, co zapewnia im niepowtarzalność i oryginalną formę. Aromatyczny napój popijany z filiżanki pochodzącej z Tunezji przywoła mnóstwo pięknych wspomnień z egzotycznej podróży.

Fajka wodna prosto z Tunezji

Gadżetem, który będzie nam przypominał o miłych chwilach spędzonych podczas wakacji jest fajka wodna. Bardzo popularny w Tunezji gadżet, jest łatwo dostępny a jego cena zwykle zależna jest od wielkości. Szisza może być potraktowana jako dekoracja, ale również wykorzystywana do palenia tytoniu w gronie znajomych. Przed zakupem należy dokładnie sprawdzić towar, ponieważ czasem zdarza się, że bywa on wadliwy. Warto także kupić na miejscu akcesoria takie jak tytoń i węgiel, ich cena jest bowiem znacznie niższa niż w polskich sklepach.

Naturalne kosmetyki

Będąc w Tunezji nie można przejść obojętnie obok kosmetyków naturalnych o wielu dobroczynnych właściwościach. Warto zwrócić szczególną uwagę na mydełka z zawartością olejów. Ich jakość jest bardzo wysoka, a działanie zaskoczy nawet najbardziej wymagające osoby. Atrakcyjnym towarem jeżeli chodzi o produkty do pielęgnacji jest także olejek arganowy. Buteleczka kosmetyku przywieziona z wakacji w Tunezji będzie wspaniałym dodatkiem do balsamu do ciała, kremu do twarzy, czy odżywki do włosów. W tunezyjskich sklepach można także znaleźć szeroki wybór perfum, których zapach z pewnością zachwyci niejedną z kobiet. Bardzo popularne są tutaj zestawy kosmetyków, które warto kupić i wręczyć najbliższym jako prezent.

Kultowa róża pustyni

Jest to powstały na gorących pustyniach zlepek kryształów gipsu. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi, przypominającemu do złudzenia kwiat róży. Można ją kupić właściwie w każdym miejscu w Tunezji, jednak warto wybrać się po nią prosto na pustynię. Cena róży pustyni jest dosyć atrakcyjna, dlatego należy dodać ją do listy swoich wakacyjnych zakupów. Będzie to doskonała pamiątka i cudowny element ozdobny każdego wnętrza.