Jak dobrze się bawić podczas dwutygodniowych wakacji w Egipcie?

Egipt bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych państw na świecie, jeśli chodzi o turystykę. Zjeżdżają się tutaj urlopowicze ze wszystkich zakątków, aby poleżeć na piaszczystych plażach, obejrzeć jedne z najbardziej imponujących zabytków i poznać tutejszą kulturę. Planując wyjazd na dwa tygodnie, powinniśmy zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy, a z czego możemy zrezygnować. Jedno jest pewne, w Egipcie każdy znajdzie coś dla siebie i wyjedzie zadowolony.

Największe kurorty Egiptu

jacht na tle hoteliZdecydowanie największym ośrodkiem turystycznym w kraju jest Hurghada. Ten luksusowy kurort położony jest nad Morzem Czerwonym. Na turystów czekają piękne plaże, podwodne rafy koralowe oraz wiele innych atrakcji. Jak w każdym dużym mieście, tak i tutaj kwitnie życie nocne. Jeśli więc szukamy klubów oraz dyskotek, w których można bawić się do białego rana, to dobrze trafiliśmy. Okolice są doskonałe do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo. Można tu poza tym nurkować z aparatem tlenowym oraz podziwiać bogatą morską florę i faunę. W dzielnicy Dahar funkcjonuje największy w mieście bazar, gdzie kupić da się wszelkiego rodzaju pamiątki, lokalne smakołyki, przyprawy, herbatę, dywany czy wyroby lokalnych rzemieślników. Należy pamiętać, że w całym Egipcie zawsze powinniśmy negocjować cenę i nie godzić się zbyt szybko na tę, proponowaną przez sprzedawcę. Czasami uda nam się zapłacić o 1/3 mniej. Z Hurghady łatwo zorganizować wycieczkę do wielu miejscowości położonych w Dolinie Nilu, gdzie będziemy mogli podziwiać doskonale zachowane zabytki z czasów panowania faraonów.

Drugim najpopularniejszym kurortem w Egipcie jest Sharm El Sheikh. Podobnie jak Hurghada posiada szerokie piaszczyste plaże, przepiękną rafę koralową oraz luksusowe hotele. Będzie to idealnie miejsce dla osób, które chcą wypoczywać komfortowo w naprawdę ekskluzywnych warunkach. Liczne restauracje, dyskoteki, kasyna nie pozwolą się nudzić w nocy. A dzień można spędzać w aquaparku, nad brzegiem basenu lub w salonach SPA.

Atrakcje dla spragnionych przygód

Świetnym pomysłem dla osób, które nie lubią przez cały urlop siedzieć w jednym miejscu, będzie rejs po Nilu. Bardzo popularne są oferty 7 + 7, czyli jeden tydzień spędzony na zwiedzaniu, a kolejny na wypoczynku. Statki wycieczkowe to bardzo często prawdziwie luksusowe pływające hotele. Dni na pokładzie z pewnością nie będą należały do nudnych – na trasie znajduje się wiele ciekawych zabytków oraz innych atrakcji. Urlopowiczom szczególnie zapadają w pamięć zabytki w Karnaku i Luksorze, a zwłaszcza przepiękne świątynie oraz grobowce.

Egipt jest wymarzonym miejscem dla nurków. Bajeczne rafy, bogactwo różnych gatunków ryb, delfiny – to wszystko przyciąga miłośników zarówno snorkelingu, jak i nurkowania z aparatem tlenowym. Jeżeli mamy czas, możemy zapisać się na kurs, po którym otrzymamy uprawnienia do samodzielnego nurkowania do określonej głębokości. W innym razie, będziemy musieli zwiedzać podwodne krajobrazy pod okiem przewodnika.