Dwa tygodnie w słonecznym Egipcie

Egipt to kraj, w którym znajduje się mnóstwo atrakcji i miejsc wartych odwiedzenia. Dwutygodniowa wycieczka wystarczy jednak w zupełności, by poznać najważniejsze z nich i nacieszyć się niepowtarzalnym klimatem tego kraju. Co warto odwiedzić, by w tak krótkim czasie poznać egipską kulturę, spróbować lokalnych przysmaków i zwiedzić najpopularniejsze zabytki?

Najciekawsze atrakcje w Kairze

Małe pamiątkowe piramidyStolica Egiptu będąca jednocześnie największym miastem Afryki i Bliskiego Wschodu to obowiązkowy punkt każdej wycieczki Egipskiej. To właśnie w Kairze znajdują się najbardziej interesujące budowle, można tu spróbować tradycyjnej kuchni egipskiej i kupić wspaniałe pamiątki.

Do najczęściej odwiedzanych miejsc należy tutaj Muzeum Egipskie – zbiór eksponatów związanych z kulturą i sztuką tego kraju. W muzeum można zobaczyć między innymi królewskie mumie, posągi faraonów, wyposażenia grobowców oraz wiele innych pozostałości pochodzących ze starożytnego Egiptu.

Jednym z symboli Kairu jest imponująca Cytadela Kairska, w której znajduje się kompleks kilku muzeów: Muzeum Policji, Muzeum Powozów oraz Muzeum Wojska. Ogrom wspaniałych zabytków znajdujących się w cytadeli robi wrażenie na turystach przyjeżdżających do Egiptu z całego świata. Niewątpliwie warto odwiedzić to miejsce podczas pobytu w Kairze i poznać w ten sposób niesamowitą kulturę Egiptu.

W pobliżu Kairu, w miejscowości Giza znajduje się najatrakcyjniejszy w Egipcie zestaw piramid: ogromne piramidy Cheopsa i Chefrena, oraz mniejsza –  Mykerinosa. Miejsce na ich czele zajmuje słynny Sfinks. Są to znaki rozpoznawcze kraju i nie warto opuszczać go bez obejrzenia tych gigantycznych, imponujących budowli.

Słoneczna Hurghada

Miasto położone na wybrzeżu Morza Czerwonego stanowiące jeden z największych kurortów turystycznych w całym Egipcie. Miejsce, do którego warto wybrać się, by odpoczywać na gorącym piasku nad brzegiem morza i zaczerpnąć gorących kąpieli wodnych. Widoki w Hurghadze zapierają w dech w piersiach i przyciągają każdego roku mnóstwo zwiedzających.

Jednak Hurghada to nie tylko piaszczyste plaże i turkusowe wody Morza Czerwonego, ale także wiele oryginalnych atrakcji. Jedną z nich jest Hurghada Grand Aquarium, czyli akwarium z licznymi okazami roślinności i zwierząt. Widok żółwiów morskich, płaszczek, ośmiornic oraz mniejszych gatunków ryb zrobi ogromne wrażenie na turystach, a wizyta akwarium będzie dla nich prawdziwą przygodą! Na miejscu można zrobić cudowne zdjęcia, które staną się doskonałą pamiątką na całe życie.

Zobacz również hotele w których możesz spędzić wakacje.

Będąc w Hurghadzie, warto również pójść do Sund City, czyli muzeum rzeźb powstałych z piasku. Można tu znaleźć postaci z mitologii oraz bohaterów filmowych – różnorodność piaskowych posągów jest naprawdę imponująca. Zwiedzenie Sund City nie zajmie dużo czasu (wycieczka z przewodnikiem trwa zwykle około godzinę), a z pewnością dostarczy wielu wspaniałych wrażeń! To miejsce spodoba się zwłaszcza dzieciom, które będą absolutnie oczarowane widokiem piaskowych rzeźb. Rodzice jednak również nie powinni czuć się rozczarowani.