Dwutygodniowy pobyt w Turcji

Turcja to cel podróży wielu turystów, który kryje w sobie mnóstwo atrakcji. Jest to miejsce idealne dla zwolenników piaszczystych plaż, tureckich bazarów i antycznych ruin. Wysoka temperatura i cudowne krajobrazy sprawiają, że każdego roku do Turcji przybywa mnóstwo zwiedzających z całego świata. Miejsc do zobaczenia jest tu cały ogrom, ale przy dobrej organizacji uda się odwiedzić najważniejsze nawet podczas dwóch tygodni. Co warto zwiedzić w Turcji i gdzie najlepiej wybrać się podczas urlopu? 

Hagia Sophia

Kamienna wieżaWyjątkowo popularne muzeum znajdujące się w sercu Turcji, Stambule. Niegdyś świątynia chrześcijańska, dziś – meczet. Zachwyca cudowną, bizantyńską architekturą i pięknymi mozaikami zdobiącymi jej wnętrze. Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Turcji i od wielu lat robi ogromne wrażenie na turystach.

Pamukkale

Osobom, którym zależy na fantastycznych widokach, a także zobaczeniu części historii i archeologii tureckiej z pewnością spodobają się wapienne osady w Pamukkale  – miejscowości położonej w dolinie Cürüksu. Na miejscu znajduje się Park Narodowy wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Gorące źródła wypełnione są wodą bogatą w wiele dobroczynnych składników mineralnych. Krajobraz w Pamukkale jest absolutnie imponujący, dlatego nie należy omijać tego miejsca podczas zwiedzania kraju.

Bosfor

Położona między Półwyspem Bałkańskim a Azją Mniejszą cieśnina łącząca Morze Marmara z Morzem Czarnym. Jest to jedna z największych atrakcji dostępnych w całej Turcji. Łączą się tutaj dwie odmienne kultury – europejska oraz azjatycka, jest to więc miejsce absolutnie wyjątkowe. Nad Bosforem ulokowany jest meczet Molla Celebr Cammi przypominający niektórym turystom… okręt. Do przybrzeżnych zabytków należą również Pałac Topkapi, Pałac Dolmabahçe, budynek Wyższej Szkoły Morskiej Kuleli, Fortyfikacje Anadolu Hisarı (Twierdza Azja) i Rumeli Hisarı (Twierdza Europa), wieża Leandra czy Pałac Çırağan. Zwiedzenie Bosforu gwarantuje niesamowite wspomnienia i wspaniałą przygodę.