Niezapomniane wczasy w Turcji

Niesamowity, położony na dwóch kontynentach – Europie i Azji – kraj, który jest celem podróży wielu turystów z całego świata. Turcja to idealne państwo dla osób, które uwielbiają gorący klimat, piękne krajobrazy oraz historyczne budowle. Wybierając się tutaj na wycieczkę, należy wcześniej zorientować się w cenach i dostępności pokojów w poszczególnych hotelach.  

Stambuł

balony na gorące powietrzeMiasto, którego absolutnie nie można przeoczyć podczas zwiedzania Turcji. Jest bogaty w wiele zabytków i atrakcji będących prawdziwą gratką dla osób przyjeżdżających tu na wakacje. Jednym z najczęściej odwiedzanych obszarów jest tutaj Hagia Sophia, czyli muzeum będące kiedyś chrześcijańską świątynią, a następnie meczetem. Architektura budynku oraz malowidła zdobiące jego wnętrze są niezwykle imponujące, dlatego bez wątpienia warto odwiedzić to miejsce. Należy także wybrać się na Wielki Bazar, który jest największym krytym targiem na całym świecie. Wybór hoteli w Stambule jest ogromny, ponieważ jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w całym kraju.

Ankara

Stolica Turcji kryje w sobie wiele niezwykłych budowli, takich jak Mauzoleum Mustafy Kemala Paszy Ataturka, Anıtkabir, czy Meczet Kocatepe. Będąc w Ankarze, warto także wybrać się na tutejsze bazary, na których można znaleźć wiele wspaniałych pamiątek charakterystycznych dla Turcji. Zabytków do odwiedzenia jest tutaj naprawdę mnóstwo, a ceny noclegów są zróżnicowane i wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.

Antalya

Jest to przepiękne miasto ulokowane w południowo-zachodniej Turcji, będące celem wielu wypraw. Kusi zachwycającymi widokami i licznymi atrakcjami, takimi jak Brama Hadriana, czy obiekt muzułmański Minaret Yivli. Warto odwiedzić tu także Muzeum Archeologiczne i zobaczyć cudowne, malownicze wodospady. Antalya to miasto niezwykle przyjazne dla turystów, a wybór pokoi do spędzenia nocy jest tutaj bardzo szeroki. Przy odrobinie szczęścia w Antalyi można znaleźć hotele w bardzo atrakcyjnych cenach.