Blisko, ciepło i klimatycznie, czyli romantyczny urlop w Bułgarii

Szukając miejsca na romantyczne wakacje, wcale nie trzeba lecieć na odległe wyspy, bo słońce, ciepłe morze i cudowne plaże są też całkiem niedaleko, czyli w Bułgarii. To bardzo ciekawy, przepiękny i przyjazny kraj, oferujący urzekające krajobrazy, wśród których można przeżyć fascynujące wakacje z ukochaną osobą.

Czar niekończących się złotych plaż

Nic tak nie wpływa na temperaturę związku dwojga osób jak romantyczne długie spacery brzegiem morza, szum fal i złocisty piasek ciągnący się aż po horyzont. Wszystko to znajdziemy w Bułgarii, która słynie z położonych nad samym morzem kurortów oferujących turystom nie tylko nieograniczone możliwości rozrywki, ale również piaszczyste, piękne i rozległe plaże zachęcające do przechadzek.

Zabawa i beztroska

złota plaża BułgariaRozrywkowy wieczór tez może być romantyczny. Dobra zabawa w nocnym klubie czy kolacja w uroczej lokalnej restauracji to atrakcje, z których bez trudu można skorzystać w bułgarskich miejscowościach turystycznych. Warto spróbować lokalnych przysmaków bałkańskiej kuchni oraz smakowitych win z tutejszych winnic, aby poczuć klimat tego ciekawego kraju.

All inclusive? Czemu nie!

Bułgarzy nieustająco rozwijają i udoskonalają infrastrukturę turystyczną, a hotele najczęściej oferują wypoczynek w formie all inclusive. Chcąc spędzić romantyczny urlop, warto oderwać się od codziennych obowiązków i korzystać z wszystkich możliwości, jakie daje przebywanie w dobrze zorganizowanym ośrodku. Oprócz posiłków, o które nie trzeba się martwić, hotele proponują szereg rozrywek jak np. wieczory folklorystyczne, relaksacyjne SPA czy atrakcyjne baseny.

Pełne wrażeń wycieczki

Ci, którzy pragną bardziej poznać kulturę Bułgarii mogą skorzystać z wielu ciekawych wycieczek do miejsc słynących z zabytków jak np. Nessebar, Warna czy Sozopol lub wybrać się do jednej z prawdziwych bułgarskich wiosek i zasmakować w lokalnej kuchni i folklorze.

Kuszący zapach róż

Romantyczną atmosferę urlopu w Bułgarii na pewno wzmocni wszechobecny zapach róż, z których wyrabia się tu różnego rodzaju kosmetyki. Warto kupić ukochanej osobie taki aromatyczny prezent, który będzie przypominał cudowne chwile spędzone w tym kraju.