Egipt we dwoje

Z czym kojarzy się Egipt? Przede wszystkim z niezwykłymi piramidami, starożytnymi zabytkami oraz gorącym piaskiem pustyni. Jednak ten piękny kraj to również świetne miejsce na randkę. Można tu znakomicie spędzić czas tylko we dwoje, popijając wino na jednej z egipskich plaż lub wybrać się na wspólną naukę nurkowania. Możliwości jest bardzo wiele, a ich wybór powinien być dobrze przemyślany, aby nic nie zakłóciło romantycznego urlopu w Egipcie w towarzystwie drugiej połówki.

Nurkowanie z bliską osobą

Egipt słynie z cudownych raf koralowych, którym można przyjrzeć się z bliska, nurkując w jednym z akwenów: Morza Czerwonego lub Morza Śródziemnego. Kolorowy świat różnorodnej fauny i flory to idealne otoczenie dla dwojga zakochanych w sobie ludzi, którzy wspólnie stawiają pierwsze kroki w nurkowaniu, ale także pary doświadczonych nurków. W Egipcie nie brakuje centrum nurkowych, które są dostępne dla turystów przez cały rok.

Nurkowanie z żółwiemNajwięcej z nich znajduje się w miejscowości Hurghada, która wyposażona jest w komfortowe jednostki oraz doświadczonych przewodników. Hurghada to również jedno z nielicznych miejsc, gdzie podczas nurkowania można trafić na delfiny.

Na nurkowanie warto się także wybrać do luksusowego kurortu Sharm el Sheikh. Jest to zdecydowanie najpiękniejsze miejsce w Egipcie, jeżeli chodzi o spędzanie czasu w ten sposób. Shark Reef w parku narodowym Ras Mohamed czy rafy Straights of Tiran każdego roku oblegane są przez niezliczoną ilość turystów. Przyciągają ich między innymi przepiękne rafy koralowe z ogromną ławicą egzotycznych ryb.

Kolejnym kurortem oferującym wiele wspaniałych atrakcji dla przyszłych i obecnych nurków jest El Gouna – niewielkie miasteczko turystyczne położone nad Morzem Czerwonym bogate w  profesjonalne bazy nurkowe. Wycieczka do El Gouna z bliską osobą dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń, a niezwykłe widoki podmorskich głębin Morza Czerwonego przeniosą do zupełnie innego, magicznego świata pełnego niesamowitych organizmów roślinnych i zwierzęcych.

Egipt to najbardziej kojarzone z nurkowaniem państwo, dlatego wybór miejsc, w których można doświadczyć tej niesamowitej atrakcji jest ogromny. Warto przed wyjazdem zapoznać się z dostępnymi ofertami i wybrać najatrakcyjniejszą z nich.

Cudowna randka na piaszczystej plaży

Nurkowanie to tylko jedna z nielicznych niespodzianek, jakie czekają na pary w słonecznym Egipcie. Kolejną z nich jest możliwość odpoczynku na piaszczystej plaży pośród wspaniałych krajobrazów i korzystanie z długich kąpieli w ciepłych wodach Morza Czerwonego. W Egipcie znajduje się mnóstwo wspaniałych plaż z dostępem do morza, a najpopularniejsze z nich można odwiedzić w Hurghadze, Marsa Alam, Marsa Matruh, czy Szarm el-Szejk. Zachwycające kurorty oferują wiele atrakcji i stanowią miejsce wprost idealne na niezapomnianą randkę we dwoje. Warto zabrać tam swoją drugą połówkę i wspólnie rozkoszować się niepowtarzalnym klimatem i zapierającymi dech w piersiach widokami egzotycznego Egiptu. Niesamowite chwile z pewnością pobudzą uczucia.