Chcesz spędzić romantyczny, niezapomniany urlop? Wybierz Hiszpanię

Jeśli marzy Ci się romantyczny urlop z drugą połówką w miejscu, gdzie uczucia osiągają najwyższą temperaturę, a zakochani wyznają sobie miłość – wybierz Hiszpanię. To magiczne i zachwycające państwo, do którego ściągają tłumy zakochanych par, które wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów chcą wspólnie spędzić wakacje i cieszyć się nieograniczonymi możliwościami wypoczynku.

Tu może zdarzyć się wszystko

Romantyczną naturę Hiszpanów widać w stale podsycanych przekazach, dzięki którym nadal kultywuje się tu miejsca związane z rzewnymi historiami miłosnymi. Przykładem jest tragiczna XIII-wieczna opowieść o miłości Diego de Marcilla i Isabel de Segura, którzy doczekali się licznie odwiedzanego mauzoleum w pięknym, średniowiecznym miasteczku Teruel. Każdy też zna zapewne dzieje błędnego rycerza Don Kichota i wyidealizowanej miłości do Dulcynei, która zawładnęła jego wrażliwym sercem. Takie magiczne historie na pewno pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że pobyt w Hiszpanii może stać się niezapomnianym przeżyciem dla każdej zakochanej pary.

Wieczory na plaży przy lampce wina

Jeśli ma być romantycznie, nie może się obejść bez nastrojowych kolacji przy lampce wina i długich spacerów wzdłuż morskiego brzegu. Piaszczyste plaże Hiszpanii, pięknie oświetlone promenady, klimatyczne restauracje i doskonałe wino tworzą niepowtarzalny klimat i zachęcają do wspólnego spędzania czasu z ukochaną osobą w tej wyjątkowej scenerii.

Słońce pobudza zmysły

Hiszpania to pewna pogoda, ciepłe morze i złote promienie słońca muskające skórę, nadające jej ładnego, brązowego koloru. Podczas beztroskiego urlopu w tak sprzyjających warunkach wszyscy pięknieją i cieszą się wakacjami. Szum morza, niezapomniane krajobrazy i relaks na plaży sprzyjają rozkwitowi uczuć i powodują szybsze bicie zakochanych serc.

Urlop w komfortowych warunkach

Pełnemu relaksowi i miłej atmosferze sprzyja też na pewno odpoczynek w dobrych hotelach, których w Hiszpanii nie brakuje. Wystarczy zapoznać się z ofertą biur podróży, aby znaleźć komfortowe ośrodki w popularnych kurortach np. na Costa Brava czy Costa Barcelona, które oprócz wygodnych pokoi oferują swoim gościom baseny, sauny, SPA, łaźnie tureckie i inne atrakcje, które uprzyjemnią wspólny pobyt.

Niezapomniane wycieczki

Statek na morzuWspólne zwiedzanie fascynujących zakątków i zabytków Hiszpanii, to również doskonały sposób na zacieśnienie więzi i ożywienie związku. Hiszpania ma tu do zaoferowania niezwykle dużo – począwszy od dzikiej przyrody, wysokich klifów, uroczych zatoczek, do światowej klasy zabytków znanych na całym świecie. Jeśli spędza się urlop w pobliżu Barcelony, nie sposób ominąć tego drugiego po Madrycie największego miasta Hiszpanii, w którym jest wszystko, o czym może marzyć turysta. Można tu wybrać się na romantyczny spacer malowniczymi uliczkami i odwiedzić jedną z wielu uroczych restauracyjek lub zachwycać się dziełami znanego katalońskiego artysty Antonio Gaudiego, takimi jak Sagrada Familia, Casa Mila czy jedyny w swoim rodzaju Park Guell.

Ci, którzy żądni są bardziej duchowych przeżyć na pewno odwiedzą tutejsze katedry bądź pobliski malowniczy klasztor benedyktynów Montserrat.

Emocje zaklęte w flamenco

Chcąc spędzić romantyczny, pełen emocji wieczór w Hiszpanii warto wybrać się na pokaz flamenco, najczęściej kojarzonego z energetycznym i ekspresyjnym tańcem. Jednak flamenco ma szersze znaczenie i obejmuje również śpiew oraz muzykę, które poruszają najgłębsze struny każdej duszy. Takie pokazy, często spontaniczne najlepiej oczywiście oglądać w Andaluzji, która jest ojczyzną tej sztuki, ale są organizowane również w innych regionach kraju przyciągając rzesze spragnionych wrażeń widzów.

Cudowny, hiszpański urlop

Hiszpania to niesamowite, bardzo różnorodne, wielokulturowe państwo oferujące odwiedzającym go gościom szereg atrakcji w postaci np. zabytków, przyrody, zwyczajów czy kuchni. To również kraj otwartych, przyjacielskich i emocjonalnych ludzi, pod których wpływem również turyści stają się bardziej ekspresyjni i uczuciowi. Dlatego wakacje z ukochaną osobą spędzone w tym miejscu na pewno rozbudzą zmysły i będą cudowną odskocznią od codzienności.