Wydatki w Tunezji

Tunezja to kraj wyjątkowo rozwinięty pod względem licznych atrakcji turystycznych. Goście z całego świata przyjeżdżający tu na wakacje mają okazję zobaczyć wiele wspaniałych zabytków, skosztować tradycyjnego tunezyjskiego jedzenia czy zrobić zakupy na jednym z bazarów. Za wszystko jednak trzeba zapłacić, dlatego przed urlopem w Tunezji warto zorientować się w obowiązujących tutaj cenach, a także przygotować się finansowo zarówno na te przewidziane, jak i mniej przewidziane wydatki. Jaką ilość pieniędzy należy zatem zabrać w podróż do Tunezji i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Jakich cen należy się spodziewać?

Walutą obowiązującą w całej Tunezji jest dinar tunezyjski (1000 milimów), czyli około 1.39 złotych. Warto przy tym wiedzieć, że waluty tunezyjskiej nie można kupić w żadnym kraju europejskim, ponieważ istnieje zakaz wywożenia jej poza granice kraju. W związku z tym, wybierając się do Tunezji, należy zabrać ze sobą gotówkę w euro lub w dolarach i wymienić na miejscu.

Ceny większości produktów w Tunezji nie różnią się znacznie od tych, z którymi można spotkać się w Polsce. Niestety, niektóre są o wiele droższe – mowa tu głównie o produktach spożywczych. Piwo o pojemności 0.33 litra kosztuje na przykład  3,59 TND, a ceny kilograma jabłek zaczynają się od 5 dinarów tunezyjskich. Żywność opłaca się kupować tutaj na targowiskach, ponieważ posiłki serwowane w lokalach gastronomicznych są o wiele droższe.

Ceny hoteli można zobaczyć pod tym adresem: coraltravel.pl

Tunezja oferuje zwiedzającym mnóstwo fantastycznych atrakcji, których ceny są zróżnicowane. Jedną z najpopularniejszych rozrywek jest tutaj wyprawa na Saharę, której koszt rozpoczyna się od 280 TND za wycieczkę trwającą dwa dni. Zwiedzanie dawnej stolicy państwa rzymskiego Kartaginy kosztuje około 120 dinarów tureckich. W cenę wycieczki wliczony jest obiad. Warto wziąć pod uwagę również wyprawę do rezerwat dzikiej przyrody, gdzie podziwiać można różnego gatunku dziko żyjące zwierzęta, za którą trzeba zapłacić od 100 TND wzwyż.noc nad Saharą

Nie warto opuszczać tak wspaniałego kraju jak Tunezja z pustymi rękami, dlatego część pieniędzy należy przeznaczyć na pamiątki, których wybór jest tutaj wyjątkowo szeroki. Torebki skórzane, cieszące się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających, można tu dostać w cenie od 10 do 25 dinarów tureckich. Koszt lokalnego przysmaku, czyli tradycyjnej chałwy to około 4 dinary za 0,75 kg. Ceny róży pustyni wahają się średnio od 2 do 5 dinarów.

Ile pieniędzy zabrać na wakacyjne wydatki w Tunezji?

Kwota pieniędzy, jaką warto zabrać do kraju zależy od wielu kwestii, na przykład od planowanej długości urlopu. Turyści wybierający się w podróż do Tunezji powinni zastanowić się m.in. nad atrakcjami, z których będą korzystać, a także nad pamiątkami, jakie zamierzają przywieźć z kraju. Warto także wziąć pod uwagę podstawowe potrzeby, takie jak wyżywienie, transport i nocleg. Istotny jest również właściwy wybór konkretnych sklepów, domów handlowych i targowisk, ponieważ ceny mogą znacznie różnić się w zależności od miejsca zakupów.