Greckie wyspy dla romatyków

Grecja jest destynacją chętnie wybieraną na romantyczne podróże dla dwojga.  Według podróżników nadaje się na wakacje dla pary, ślub, oświadczyny, podróż poślubną, świętowanie rocznic, wspólny odpoczynek.

Rajskie greckie wyspy

Hellada kusi swoimi słynnymi wyspami. Jest ich niemało i różnią się między sobą, zatem jeśli zakochani lubią się wymknąć na romantyczny pobyt częściej, na pewno się nie zanudzą.

Najbardziej znane są Santorini, Kreta, Rodos, Zakyonos, Kos, ale znajdą się i takie mniej oblegane przez turystów. Wybierając Amorgos, Thasos, Skopelos, czy Eubeja redukuje się prawdopodobieństwo utonięcia w falach turystów do minimum.

Spełnianie marzeń turysty

turystaKto z nas nie zechciałby pojechać na Santorini, nawet jeśli nie umie go zlokalizować na mapie? Same nazwy greckich wysp przywołują romantyczne obrazki. Na szczęście, jeśli wybierać różne zakątki, wczasy za każdym razem będą niepowtarzalne. Poniżej opisane punkty są jedynie tymi najbardziej znanymi ze znanych. Czy to znaczy, że lepszymi od innych? Trzeba sprawdzić samemu, ale pamiętajmy, że mało kto narzeka, odwiedziwszy te punkty.

Podobno na Santorini zobaczyć można najpiękniejsze na świecie zachody słońca. Biało błękitna zabudowa, tawerny, knajpki i plaże są na pewno niemniej romantyczne.

Rodos, wśród amatorów nastrojowych podróży słynie z bajecznych widoków i unikalnych atrakcji – bo czym innym są pawie przechodzące się po klasztorze Filerimos?

Kreta z kolei kusi granatowym morzem obok gór. Tamtejsze znane turystyczne atrakcje sąsiadują z urokliwymi miasteczkami i wioskami, w których wspaniale się zagubić, żeby naprawdę poczuć, w czym zakochują się turyści wracający na tę wyspę. Zobacz ofertę

Intymny romantyzm

Najbardziej oblegane wyspy dawno zwiedzone? Nie chcemy już odpowiadać „my też”, kiedy słyszy się „ach, byliśmy w tym roku na Santorini i było magicznie”? Warto wybrać zatem jedną z lokalizacji znaną raczej koneserom niż turystom podróżującym raz do roku.

Na malutkim Amorgos, często wybieranym na urlop przez samych Greków, panuje spokój i cisza. Nawet w sezonie, co może być atrakcyjne dla par, które pragną prawdziwej intymności we dwoje. Surowy wygląd wysepki jeszcze spotęguje poczucie izolacji pary od świata.

Na równie niewielkim Thassos łatwo będzie znaleźć malutką, wodospad, dziką plażę, na której nie uświadczymy tłumów. Jego zatoczki są równie interesujące, jak biały marmur, skarb wysepki.

Eubeja, druga pod względem wielkości wyspa Grecji, jest spokojna mimo bliskości kontynentalnej części kraju. Może wydaje się nieatrakcyjna przez swoją wielkość i dostępność? Niesłusznie. Można znaleźć na niej uliczki i plaże równie urokliwe co gdzie indziej. Jedyne, czego tu naprawdę nie znajdziemy, to tłumy.

Skopelos z kolei swoją współczesną sławę zawdzięcza filmowi „Mamma mia”. To po plażach tej wyspy przechadzała się na boso Amanda Seyfried w kinowym hicie. Wyspa, oprócz plaż, oferuje niezwykły klimat. Jest zielona, a w miasteczkach balkony są tak blisko siebie, że sąsiedzi mogą rano powitać się uściskiem dłoni. Rodzinna atmosfera jest naprawdę czymś, co zachwyci fanów błogiej rodzinności. Pozostaje tylko cieszyć się, że wyspa nie zmieniła się za bardzo po premierze hitu kinowego i dalej nadaje się na cichy, romantyczny pobyt.

Na koniec wypada powiedzieć, że niezależnie, czy to ciche, intymne miejsce, czy znane przez turystów Kos, greckie wysepki będą miały bardzo podobne elementy. Błękit morza i nieba, tawerny i urokliwe miasteczka znajdziemy wszędzie. Z tego powodu, jeśli myślimy o romantycznym wyjeździe z drugą połówką, może warto zainteresować się jedną z mniej znanych, a nawet nieobecnych w tym przewodniku wysepek?