Afrykańskie słońce i powiew egzotyki na rodzinnych wczasach w Egipcie

Słońce, morze, plaża i egzotyka – czego więcej trzeba, aby wreszcie odpocząć po trudach całego roku w pracy i szkole? Dla wielu rodzin dwa tygodnie urlopu w czasie wakacji to jedyny czas, który mogą spędzić wspólnie i cieszyć się beztroską i brakiem codziennych obowiązków. Dlatego, często na miejsce wypoczynku wybierają oferty w miejscach, gdzie zawsze jest ładna pogoda, a dobry hotel zapewnia komfortowy wypoczynek dla całej rodziny. Tego wszystkiego można doświadczyć na wczasach w Egipcie – afrykańskim kraju nastawionym na zapewnienie turystom wszystkich atrakcji, które mogą uprzyjemnić wspólny urlop.

Wakacje zaczynają się już w hotelu

Sprawdź hotele w Egipcie

Egipskie hotele to z reguły ogromne kompleksy wypoczynkowe, w których turyści mogą skorzystać z naprawdę olbrzymiej oferty rozrywek i poczuć się jak w raju. Obiekty te nastawione są na obsługę całych rodzin, dlatego zarówno mali jak starsi wczasowicze nie będą tu narzekać na nudę. Wszystkich zadowolą nowoczesne aquaparki wyposażone w atrakcyjne zjeżdżalnie, na których można szaleć godzinami, a potem odpocząć w uroczym ogrodzie lub restauracji. Większość hoteli dysponuje prywatną, piaszczystą plażą z leżakami i parasolami, gdzie bez ograniczeń można zażywać kąpieli słonecznych i pluskać się w ciepłych, morskich falach. Wieczorami, zarówno dzieci jak i dorośli mogą wziąć udział w animacjach oraz dyskotekach i miło zakończyć kolejny pełen wrażeń dzień.

Z rodziną na podbój pustyni

Pomimo wielu atrakcji oferowanych przez hotele warto je czasem opuścić i zobaczyć, choć kawałek Egiptu, który jest całkowicie różny od naszego rodzimego kraju. Marzeniem wielu osób jest udanie się na pustynię, którą do tej pory widzieli tylko na szklanym ekranie, dlatego wycieczki na Saharę należą do najpopularniejszych, z jakich korzystają całe rodziny. Podczas wyprawy można skorzystać z quadów, którymi dociera się do beduińskiej wioski, gdzie turyści zostają ugoszczeni tradycyjną herbatą i mogą zobaczyć jak wygląda życie arabskich koczowników. Dodatkowe atrakcje to np. przejażdżki na wielbłądach czy wieczór z pokazem tańca brzucha lub wirującego derwisza. Taka eskapada na pewno na długo pozostanie w pamięci a Ci, którzy nadal będą mieć ochotę na egzotykę mogą pozwiedzać…

Podwodny świat

miasto pod wodąEgipt słynie z niesamowitej podwodnej fauny i flory, którą można podziwiać podczas rejsów specjalnymi łodziami ze szklanym dnem. W ten sposób niesamowite cuda przyrody są niemal w zasięgu ręki nawet dla tych, którzy nie potrafią pływać. Bardziej odważni mogą oczywiście spróbować swoich sił w nurkowaniu i bezpośrednio spotkać się z podwodnym światem.

W Egipcie nie ma nudy!

Na rodzinnych wczasach w Egipcie na pewno nie można się nudzić. Cudowna pogoda i piaszczyste plaże, moc atrakcji przyrodniczych, kairskie minarety, tajemnicze piramidy w Gizie, Dolina Królów w Luksorze to tylko niektóre z czołowych egipskich atrakcji, które zadowolą cała rodzinę. Niezależnie od tego czy wakacje spędzimy w Hurghadzie, Marsa Alam czy Sharm El Sheikh zawsze możemy liczyć na bogatą ofertę wycieczek fakultatywnych, gościnność mieszkańców i wspaniałe warunki do wypoczynku dla całej rodziny.